Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця"

Приватне акціонерне товариство "Київський електровагоноремонтний завод"

Історія

Київський електровагоноремонтний завод імені Січневого повстання 1918 року був заснований у 1868 році як Головні майстерні з ремонту паровозів і вагонів Києво-Балтської залізниці, пізніше – Південно-Західної залізниці. В 90-х роках ХІХ століття, в період бурхливого розвитку промислового виробництва, Київські головні майстерні стають найбільшими в царській Росії – у восьми цехах працюють понад 2000 робітників.

В історії підприємства безліч подій і здобутків, про які можна впевнено сказати «вперше». Так у 1878 році зусиллями Олександра Перфенійовича Бородіна, у цехах майстерень вперше в Києві було ввімкнено електричну лампочку, проведене парове опалення, а в 1881 році створено першу в світі паровозовипробувальну станцію.

За свою багаторічну історію завод не раз реорганізовувався, успішно освоював нові види продукції. У 1944 році його перейменовано в київський вагоноремонтний завод, а з вересня 1962 року, після освоєння підприємством капітального ремонту електропоїздів серій ЕР1, ЕР2, ЕР9, – у Київський електровагоноремонтний завод імені Січневого повстання 1918 року.

У 2001 році підприємство набуло статусу відкритого акціонерного товариства «Київський електровагоноремонтний завод імені Січневого повстання 1918 року».

З 2011 року завод ВАТ «Київський ЕВРЗ» реорганізовано в ПрАТ «КЕВРЗ».